Profesyonel hayatta eğitim gerekli midir?

Çalışanlar işe kabul edilirken yetkinlikleri ve öz-geçmişlerinde belirttikleri bilgiler doğrultusunda değerlendirilirler. Belirli bir görev için işe alınan çalışanın kendisi ile birlikte getirdiği bilgi ve yetkinlikle görevini hakkıyla yerine getirmesini beklemek büyük bir yanlış olacaktır. Şirket yöneticileri üretim kapasitesini arttırmak için bina veya makine yatırımlarına önceliği vermek yerine, çalışanların gelişimini ilk plana almalıdır.

Şirket yöneticilerinden çoğu zaman çalışanların niteliklerinin eksik olduğunu duymak kaçınılmazdır. Çoğu yönetici; çalışanlarını eğittiklerinde özgeçmişlerine bir özellik daha ekleyerek başka bir şirkette daha uygun bir iş bulduklarını, sonucun sadece başka şirketler için eleman yetiştirmek olduğunu düşünürler. Ancak akla gelmeyen önemli iki nokta vardır ki pek önemsenmez. Öncelikle eğitimler süreklilik arz ettiğinde çalışanın işe bağlılığı artacaktır. İkincisi ise başka şirketlerin yetiştirdiği çalışanlar da böyle düşünen yöneticilerin şirketlerinde görev yapacaktır.

Sonuç olarak şunu diyebiliriz. Artık çalışmak için insanlar eğitim veren şirketleri tercih etmektedir. – Profesyonel hayatta eğitim gerekli midir?

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s