İnsan Kaynakları Eğitimi Stratejik Boyut

İnsan Kaynakları Eğitimi Stratejik Boyut

insan-kaynaklari-kursu (3)İnsan kaynakları eğitimi ders notları içeriğinde belirtilen ‘İnsan Kaynaklarından Stratejik Boyut’ başlıklı genel bilgi verme niteliğindeki yazımızı okumak için haber başlığına tıklayınız. İnsan kaynakları eğitimi diğer ders notları için sitemizi takip edebilirsiniz.

İki gelişmeye paralel olarak 1970’lerin sonunda insan kaynakları yönetiminde ‘stratejik boyut’ kavramı ilgi çekmeye başlamıştır. Bu gelişmelerden birincisi klasik personel yönetimi idrakinden modernize edilmiş bir kavram olan insan kaynakları yönetimine geçiştir. İkinci gelişme ise stratejik planlarla oluşturulan modellerin örgütün içsel süreçlerinde münazara edilmesi ve bu yöndeki tutum değişikliğidir. Stratejik insan kaynakları modellerinin modernize edilmesinde Galbraith ve Nathanson (1978), Niniger (1980), Schuler (1981), Davis (1981), Lindtroh (1982) gibi araştırmacıların yazdıkları önemlidir.

Siz de insan kaynakları eğitimi almak istiyorsanız kurumumuzun insan kaynakları eğitimi departmanı eğitim danışmanlarımızla irtibat kurabilirsiniz. İnsan kaynakları eğitimi size modernize edilmiş bir yönetimin olanaklarını sunmaya devam ediyor.

insan kaynakları , insan kaynakları ders notları , insan kaynakları eğitimi , insan kaynakları uzmanlığı , insan kaynakları uzmanlık eğitimi

http://www.insankaynaklari-egitimi.com/insan-kaynaklari-egitimi-stratejik-boyut.html

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s